Wagtail - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Wagtail snippets
sv: Wagtail kodsnuttar

en: Choose
sv: Välj

en: Search
sv: Sök

en: 
                There is one match
             | 
                There are %(counter)s matches
sv[0]: 
                Det finns en träff
sv[1]: 
                Det finns %(counter)s träffar

en: Sorry, no snippets match "<em>%(query_string)s</em>"
sv: Ledsen, men inga snuttar matchade "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't created any %(snippet_type_name)s snippets. Why not <a href="%(wagtailsnippets_create_snippet_url)s" target="_blank">create one now</a>?
sv: Du har inte skapat några %(snippet_type_name)s snuttar. Varför inte <a href="%(wagtailsnippets_create_snippet_url)s" target="_blank">skapa en nu</a>?

en: Delete %(snippet_type_name)s
sv: Radera %(snippet_type_name)s

en: Delete
sv: Radera

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
sv[0]: Använd %(usage_count)sgång
sv[1]: Använd %(usage_count)sgånger

en: Are you sure you want to delete this %(snippet_type_name)s?
sv: Är du säker på att du vill radera %(snippet_type_name)s?

en: Are you sure you want to delete %(count)s %(snippet_type_name)s?
sv: Är du säker på att du vill radera %(count)s %(snippet_type_name)s?

en: Yes, delete
sv: Ja, radera

en: New  %(snippet_type_name)s
sv: Ny %(snippet_type_name)s

en: New
sv: Ny

en: Saving…
sv: Sparar…

en: Save
sv: Spara

en: Editing %(snippet_type_name)s - %(instance)s
sv: Redigerar %(snippet_type_name)s - %(instance)s

en: Editing
sv: Redigerar

en: Delete
sv: Radera

en: Usage
sv: Användning

en: Snippets
sv: Snutt

en: Title
sv: Rubrik

en: No %(snippet_type_name_plural)s have been created. Why not <a href="%(wagtailsnippets_create_url)s">add one</a>?
sv: Inga %(snippet_type_name_plural)s har skapats. Varför inte <a href="%(wagtailsnippets_create_url)s">skapa en</a>?

en: Snippets %(snippet_type_name_plural)s
sv: Snuttar %(snippet_type_name_plural)s

en: Snippets <span>%(snippet_type_name_plural)s</span>
sv: Snuttar <span>%(snippet_type_name_plural)s</span>

en: Add %(snippet_type_name)s
sv: Skapa %(snippet_type_name)s

en: Usage of %(title)s
sv: Användning av %(title)s

en: Usage of
sv: Användning av

en: Parent
sv: Topp

en: Type
sv: Typ

en: Edit this page
sv: Editera denna sida

en: Search %(snippet_type_name)s
sv: Sök %(snippet_type_name)s

en: {snippet_type} '{instance}' created.
sv: {snippet_type} '{instance}' skapad.

en: Edit
sv: Editera

en: The snippet could not be created due to errors.
sv: Snutten kunde inte skapas p.g.a. fel.

en: {snippet_type} '{instance}' updated.
sv: {snippet_type} '{instance}' uppdaterad.

en: The snippet could not be saved due to errors.
sv: Snutten kunde inte sparas p.g.a. fel.

en: {snippet_type} '{instance}' deleted.
sv: {snippet_type} '{instance}' raderad.

en: {count} {snippet_type} deleted.
sv: {count} {snippet_type} deleted raderad.

en: Choose %s
sv: Välj %s

en: Choose another %s
sv: Välj annan %s

en: Edit this %s
sv: Editera %s
