Wagtail - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Choose
ja: 選択

en: Search
ja: 検索

en: 
                There is one match
             | 
                There are %(counter)s matches
ja[0]: 
    %(counter)s 件の一致があります

en: Sorry, no snippets match "<em>%(query_string)s</em>"
ja: "<em>%(query_string)s</em>"に一致する結果はありません。

en: Are you sure you want to delete this %(snippet_type_name)s?
ja: %(snippet_type_name)sを削除してよろしいですか？

en: Yes, delete
ja: はい、削除します

en: New  %(snippet_type_name)s
ja: 新しい %(snippet_type_name)s

en: New
ja: 新規

en: Save
ja: 保存

en: Editing %(snippet_type_name)s - %(instance)s
ja: %(snippet_type_name)s - %(instance)sを編集

en: Editing
ja: 編集

en: Delete
ja: 削除

en: Snippets
ja: スニペット

en: Title
ja: タイトル

en: No %(snippet_type_name_plural)s have been created. Why not <a href="%(wagtailsnippets_create_url)s">add one</a>?
ja: まだ%(snippet_type_name_plural)sは作成されていません。 <a href="%(wagtailsnippets_create_url)s">新しく追加</a>しますか？

en: Snippets %(snippet_type_name_plural)s
ja: スニペット%(snippet_type_name_plural)s

en: Snippets <span>%(snippet_type_name_plural)s</span>
ja: スニペット<span>%(snippet_type_name_plural)s</span>

en: Add %(snippet_type_name)s
ja: %(snippet_type_name)sを追加

en: Usage of %(title)s
ja: %(title)sを使用

en: Usage of
ja: 使用

en: Parent
ja: 上位階層

en: Type
ja: タイプ

en: Status
ja: ステータス

en: Edit this page
ja: ページを編集

en: Search %(snippet_type_name)s
ja: %(snippet_type_name)sを検索

en: {snippet_type} '{instance}' created.
ja: {snippet_type} '{instance}' が作成されました。

en: Edit
ja: 編集

en: The snippet could not be created due to errors.
ja: このスニペットはエラーにより作成されませんでした。

en: {snippet_type} '{instance}' updated.
ja: {snippet_type} '{instance}'が更新されました。

en: The snippet could not be saved due to errors.
ja: このスニペットはエラーにより保存されませんでした。

en: {snippet_type} '{instance}' deleted.
ja: {snippet_type} '{instance}'が削除されました。

en: Choose %s
ja: %sを選択

en: Choose another %s
ja: 別の%sを選択

en: Edit this %s
ja: %sを編集
