Wagtail - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: Choose
fa: انتخاب

en: Search
fa: جستجو

en: 
                There is one match
             | 
                There are %(counter)s matches
fa[0]: 
    %(counter)s مورد پیدا شد
fa[1]: 
    %(counter)s مورد پیدا شد

en: Sorry, no snippets match "<em>%(query_string)s</em>"
fa: متاسفانه هیچ قطعه ای با <em>%(query_string)s</em> پیدا نشد.

en: You haven't created any %(snippet_type_name)s snippets. Why not <a href="%(wagtailsnippets_create_snippet_url)s" target="_blank">create one now</a>?
fa: هنوز هیچ قطعه %(snippet_type_name)s ایجاد نکرده اید. میخواهید یکی <a href="%(wagtailsnippets_create_snippet_url)s" target="_blank">ایجاد</a> کنید؟

en: Are you sure you want to delete this %(snippet_type_name)s?
fa: آیا مطمئن هستید که میخواهید این %(snippet_type_name)s را حذف کنید؟

en: Yes, delete
fa: بله حذف شود

en: New  %(snippet_type_name)s
fa: %(snippet_type_name)s جدید

en: New
fa: جدید

en: Saving…
fa: درحال ذخیره…

en: Save
fa: ذخیره

en: Editing %(snippet_type_name)s - %(instance)s
fa: ویرایش %(snippet_type_name)s - %(instance)s

en: Editing
fa: ویرایش

en: Delete
fa: حذف

en: Snippets
fa: قطعه‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: No %(snippet_type_name_plural)s have been created. Why not <a href="%(wagtailsnippets_create_url)s">add one</a>?
fa: هیچ %(snippet_type_name_plural)s ایجاد نشده. می‌توانید یکی را <a href="%(wagtailsnippets_create_url)s">ایجاد</a> نمایید.

en: Snippets %(snippet_type_name_plural)s
fa: قطعه های %(snippet_type_name_plural)s

en: Snippets <span>%(snippet_type_name_plural)s</span>
fa: قطعه های <span>%(snippet_type_name_plural)s</span>

en: Add %(snippet_type_name)s
fa: افزودن %(snippet_type_name)s

en: Usage of %(title)s
fa: استفاده از %(title)s

en: Usage of
fa: استفاده از

en: Parent
fa: والد

en: Type
fa: نوع

en: Status
fa: وضعیت

en: Edit this page
fa: ویرایش این صفحه

en: Search %(snippet_type_name)s
fa: جستجوی %(snippet_type_name)s

en: {snippet_type} '{instance}' created.
fa: {snippet_type} '{instance}' ایجاد شد.

en: Edit
fa: ویرایش

en: The snippet could not be created due to errors.
fa: به دلیل بروز خطا قطعه ای ساخته نشد.

en: {snippet_type} '{instance}' updated.
fa: {snippet_type} '{instance}' بروزرسانی شد.

en: The snippet could not be saved due to errors.
fa: قطعه به دلیل بروز خطا ذخیره نشد.

en: {snippet_type} '{instance}' deleted.
fa: {snippet_type} '{instance}' حذف شد.

en: Choose %s
fa: انتخاب %s

en: Choose another %s
fa: یک %s دیگر انتخاب کنید

en: Edit this %s
fa: ویرایش این %s
