Wagtail - en to fa translation catalogue (66 entries)

en: Add
fa: اضافه کردن

en: Add/edit documents you own
fa: اضافه/ویرایش کردن اسنادتان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Edit any document
fa: ویرایش هر نوع سندی

en: title
fa: عنوان

en: file
fa: پرونده

en: created at
fa: ساخته‌شده در

en: uploaded by user
fa: آپلود‌شده توسط

en: tags
fa: برچسب‌ها

en: document
fa: سند

en: Choose a document
fa: یک سند انتخاب کنید

en: Search
fa: جستجو

en: Upload
fa: آپلود

en: Uploading…
fa: در حال آپلود…

en: 
                There is one match
             | 
                There are %(counter)s matches
fa[0]: 
     %(counter)s مورد پیدا شد
fa[1]: 
     %(counter)s مورد پیدا شد

en: Latest documents
fa: آخرین اسناد

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
fa: متاسفانه سندی حاوی «<em>%(query_string)s</em>» پیدا نشد.

en: Change document:
fa: تغییر سند:

en: Add a document
fa: افزودن یک سند

en: Add document
fa: افزودن سند

en: Delete %(title)s
fa: حذف %(title)s

en: Delete document
fa: حذف سند

en: Are you sure you want to delete this document?
fa: آیا میخواهید این سند را حذف کنید؟

en: Yes, delete
fa: بله حذف شود

en: Editing %(title)s
fa: درحال ویرایش %(title)s

en: Editing
fa: در حال ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Filesize
fa: اندازه فایل

en: File not found
fa: فایل پیدا نشد

en: Documents
fa: اسناد

en: Title
fa: عنوان

en: File
fa: فایل

en: Uploaded
fa: آپلودشده

en: %(time_period)s ago
fa: %(time_period)s پیش

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
fa: هنوز به این مجموعه سندی آپلود نشده. می‌توانید یکی را همین الان <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">آپلود</a> کنید

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
fa: هنوز سندی آپلود نکرده اید. می‌توانید همین الان یکی را <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">آپلود</a> کنید.

en: Usage of %(title)s
fa: استفاده از %(title)s

en: Usage of
fa: استفاد از

en: Parent
fa: والد

en: Type
fa: نوع

en: Status
fa: وضعیت

en: Edit this page
fa: ویرایش این صفحه

en: 
            <span>%(total)s</span> Document
         | 
            <span>%(total)s</span> Documents
fa[0]: 
    <span>%(total)s</span> سند
fa[1]: 
    <span>%(total)s</span> سند

en: Add multiple documents
fa: افزودن چند سند

en: Add documents
fa: افزودن سند

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
fa: برای آپلود فوری سندهای را به این محدوده بیاندازید.

en: Or choose from your computer
fa: یا از کامپیوتر یکی را انتخاب کنید

en: Add to collection:
fa: افزودن به مجموعه:

en: Upload successful. Please update this documents with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
fa: آپلود انجام شد. لطفا عنوانی مناسب برای این سند انتخاب کنید. همچنین می‌توانید این سند را کاملا پاک کنید اگر آپلود نیاز نبود.

en: Sorry, upload failed.
fa: متاسفانه آپلود ناموفق بود.

en: Update
fa: بروزرسانی

en: Delete
fa: حذف

en: You need a password to access this document.
fa: نیاز به یک رمزعبور برای دسترسی به این سند دارید.

en: Document permissions
fa: مجوزهای سند

en: Add a document permission
fa: افزودن یک مجوز سند

en: Server Error
fa: خطای سرور

en: Report this error to your webmaster with the following information:
fa: این خطا را همراه با اطلاعات زیر به پشتیبانتان ارائه دهید:

en: Search documents
fa: جستجوی سندها

en: Document '{0}' added.
fa: سند '{0}' افزوده شد.

en: The document could not be saved due to errors.
fa: به دلیل بروز خطا سند ذخیره نگردید.

en: Document '{0}' updated
fa: سند '{0}' بروزرسانی شد

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
fa: فایل پیدا نشد. لطفا منبع یکی را تغییر دهید یا سند را حذف نمایید

en: Document '{0}' deleted.
fa: سند '{0}' حذف شد.

en: %(count)s document | %(count)s documents
fa[0]: %(count)s سند
fa[1]: %(count)s سند

en: Choose another document
fa: سند دیگری را انتخاب کنید

en: Edit this document
fa: ویرایش این سند
