Wagtail - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Wagtail search promotions
sv: Wagtail sökpromotioner

en: Please specify at least one recommendation for this search term.
sv: Vänligen specificera minst en rekommendation för den här söktermen.

en: page
sv: sida

en: description
sv: beskrivning

en: search promotion
sv: Premierad sökning

en: Add search promotion
sv: Lägg till premierad sökning

en: Add search pick
sv: Lägg till sökträff

en: 
                    <p>Promoted search results are a means of recommending specific pages that might not organically come high up in search results. E.g recommending your primary donation page to a user searching with the less common term "<em>giving</em>".</p>
sv: 
    <p>Premierade sökresultat är ett sätt att rekommendera specifika sidor som kanske inte rankas högt bland de organiska sökresultaten. Ex. rekommendera din primära donationssida till en användare som söker med den mindre vanliga termen "<em>ge gåvor</em>".</p>

en: 
                    <p>The "Search term(s)/phrase" field below must contain the full and exact search for which you wish to provide recommended results, <em>including</em> any misspellings/user error. To help, you can choose from search terms that have been popular with users of your site.</p>
sv: 
    <p>Fältet för "Sökterm(en/erna)/sökfrasen" nedan måste innehålla hela och den exakta sökningen för vilken du vill rekommendera resultat, <em>inkluerande</em> eventuella felstavningar/användarfel. Som stöd kan du välja bland söktermer som har varit populära bland dina användare.

en: Save
sv: Spara

en: Delete %(query)s
sv: Radera %(query)s

en: Delete
sv: Radera

en: Are you sure you want to delete all promoted results for this search term?
sv: Är du säker på att du vill radera alla premierade resultat för den här söktermen?

en: Yes, delete
sv: Ja, radera

en: Editing %(query)s
sv: Redigerar %(query)s

en: Editing
sv: Redigerar

en: Move up
sv: Flytta upp

en: Move down
sv: Flytta ner

en: Promoted search result
sv: Premierat sökresultat

en: Add recommended page
sv: Lägg till rekommenderad sida

en: Search Terms
sv: Söktermer

en: Promoted search results
sv: Premierade sökresultat

en: Add new promoted result
sv: Lägg till ett nytt premierat resultat

en: Search term(s)
sv: Sökterm(er)

en: Promoted results
sv: Premierade resultat

en: Views (past week)
sv: Visningar (förra veckan)

en: Edit this promotion
sv: Redigera denna premiering

en: None
sv: Ingen

en: 
                There is one match
             | 
                There are %(counter)s matches
sv[0]: 
                Det finns en matchning
sv[1]: 
                Det finns %(counter)s matchningar

en: Sorry, no promoted results match "<em>%(query_string)s</em>"
sv: Ledsen, inga premierade resultat matchar "<em>%(query_string)s</em>"

en: No promoted results have been created. Why not <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">add one</a>?
sv: Inga premierade resultat har skapats. Varför inte <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">skapa en </a>?

en: Search promoted results
sv: Premierade sökresultat

en: Editor's picks for '{0}' created.
sv: Redaktörens val för '{0}' skapad.

en: Edit
sv: Redigera

en: Recommendations have not been created due to errors
sv: Rekommendationer kunde inte läggas till p.g.a. fel

en: Editor's picks for '{0}' updated.
sv: Redaktörens val för '{0}' uppdaterad.

en: Recommendations have not been saved due to errors
sv: Rekommendationer kunde inte sparas p.g.a. fel

en: Editor's picks deleted.
sv: Redaktörens val togs bort.
