Wagtail - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Please specify at least one recommendation for this search term.
fi: Ole hyvä ja määrittele ainakin yksi suositus tälle hakutermille.

en: page
fi: sivu

en: description
fi: kuvaus

en: search promotion
fi: hakupromootio

en: Add search promotion
fi: Lisää hakupromootio

en: Add search pick
fi: Lisää hakuvalinta

en: 
                    <p>Promoted search results are a means of recommending specific pages that might not organically come high up in search results. E.g recommending your primary donation page to a user searching with the less common term "<em>giving</em>".</p>
fi: 
    </p>Nostetut hakutulokset mahdollistavat tiettyjen sivujen suosittelun silloin kun sivu ei ole luonnollisesti ensimmäisten hakutulosten joukossa. Esim. lahjoitussivua voi suositella käyttäjille jotka hakevat termillä "<em>antaminen</em>".</p>

en: 
                    <p>The "Search term(s)/phrase" field below must contain the full and exact search for which you wish to provide recommended results, <em>including</em> any misspellings/user error. To help, you can choose from search terms that have been popular with users of your site.</p>
fi: 
    <p>Alla olevan hakutermi/-lause -kentän täytyy sisältää täsmälleen se sisältö (sisältäen mahdolliset kirjoitusvirheet) jolla haluat suositellun sisällön löytyvän. Helpottaaksesi tätä voit valita sivustolla käytetyistä suosituista hakutermeistä.</p>

en: Save
fi: Tallenna

en: Delete %(query)s
fi: Poista %(query)s

en: Delete
fi: Poista

en: Are you sure you want to delete all promoted results for this search term?
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki nostetut tulokset tältä hakutermiltä?

en: Yes, delete
fi: Kyllä, poista

en: Editing %(query)s
fi: Muokataan %(query)s

en: Editing
fi: Muokataan

en: Move up
fi: Siirrä ylös

en: Move down
fi: Siirrä alas

en: Promoted search result
fi: Nostettu hakutulos

en: Add recommended page
fi: Lisää suositeltu sivu

en: Search Terms
fi: Hakutermit

en: Promoted search results
fi: Nostetut hakutulokset

en: Add new promoted result
fi: Lisää uusi nostettu tulos

en: Search term(s)
fi: Hakutermi(t)

en: Promoted results
fi: Nostetut tulokset

en: Views (past week)
fi: Näytöt (kuluva viikko)

en: Edit this promotion
fi: Muokkaa nostoa

en: None
fi: Ei mitään

en: 
                There is one match
             | 
                There are %(counter)s matches
fi[0]: 
    Löytyi yksi osuma
fi[1]: 
    Löytyi %(counter)s osumaa

en: Sorry, no promoted results match "<em>%(query_string)s</em>"
fi: Pahoittelut, yksikään nostettu tulos ei täsmää hakuun "<em>%(query_string)s</em>"

en: No promoted results have been created. Why not <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">add one</a>?
fi: Yhtään nostettua tulosta ei ole luotu. Mikset vaikka <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">lisäisi yhtä nyt</a>?

en: Search promoted results
fi: Etsi nostettuja tuloksia

en: Editor's picks for '{0}' created.
fi: Toimituksen valinnat kohteelle '{0}' luotu.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Recommendations have not been created due to errors
fi: Suosituksia ei voitu luoda virheiden vuoksi

en: Editor's picks for '{0}' updated.
fi: Toimituksen valinnat kohteelle '{0}' päivitetty.

en: Recommendations have not been saved due to errors
fi: Suosituksia ei voitu tallentaa virheiden vuoksi.

en: Editor's picks deleted.
fi: Toimituksen valinnat poistettu.
