Wagtail - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Parent page
ro: Pagină părinte

en: Add %s
ro: Adaugă %s

en: Add a new %s
ro: Adaugă %s nou(ă)

en: Inspect
ro: Examinează

en: Inspect this %s
ro: Examinează %s

en: Edit
ro: Editează

en: Edit this %s
ro: Editează %s

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete this %s
ro: Șterge %s

en: Unpublish
ro: Anulează publicarea

en: Unpublish this %s
ro: Anulează publicarea %s

en: Copy
ro: Copie

en: Copy this %s
ro: Copie %s

en: image
ro: imagine

en: Choose a parent page
ro: Selectează o pagină părinte

en: %(plural)s can be added to more than one place within your site. Which of the following would you like to be the parent of your new page?
ro: %(plural)s pot fi adăugate în câteva locuri în sait-ul Dvstră. Care din următoarele doriți să fie pagina ascendentă?

en: Continue
ro: Continuă

en: Saving…
ro: În curse de salvare…

en: Save
ro: Salvează

en: %(model_name)s could not be deleted
ro: %(model_name)s nu a putut fi șters

en: '%(instance_name)s' is currently referenced by other objects, and cannot be deleted without jeopardising data integrity. To delete it successfully, first remove references from the following objects, then try again:
ro: Alte obiecte fac referire la '%(instance_name)s', deci nu poate fi eliminat(ă) fără a pune în pericol integritatea datelor. Pentru a șterge cu success, eliminează referințele de la obiectele care urmează și încearcă din nou:

en: Go back to listing
ro: Înapoi la listă

en: Yes, delete
ro: Da, șterge

en: Home
ro: Acasă

en:  By %(filter_title)s
ro:  După %(filter_title)s

en: Sorry, there are no %(name)s matching your search parameters.
ro: Ne pare rău, parametrii de căutare n-au găsit nimic în %(name)s

en: Search for
ro: Căută

en: Search %(name)s
ro: Caută %(name)s

en: Filter
ro: Filtrează

en: No %(name)s have been created yet. One of the following must be created before you can add any %(name)s:
ro: %(name)s nu au fost create încă. Înainte de a putea să adăugați %(name)s, una din următoarele trebuiesc create:

en: No %(name)s have been created yet.
ro: Nu a fost creată nici o %(name)s.

en: 
                                                    Why not <a href="%(url)s">add one</a>?
ro: 
                                                    De ce să nu adăugați <a href="%(url)s">una</a>?

en: Page %(current_page)s of %(num_pages)s.
ro: Pagina %(current_page)s din %(num_pages)s.

en: Back to %(model_name)s list
ro: Înapoi la lista %(model_name)s

en: Previous
ro: Precedent

en: Next
ro: Următor

en: {model_name} '{instance}' created.
ro: {model_name} '{instance}' a fost creat(ă).

en: The %s could not be created due to errors.
ro: %s nu a fost creat(ă) din cauza erorilor.

en: New
ro: Nou

en: Create new %s
ro: Crează %s nou(ă)

en: Editing
ro: Editare

en: Editing %s
ro: Editare %s

en: {model_name} '{instance}' updated.
ro: {model_name} '{instance}' a fost actualizat(ă).

en: The %s could not be saved due to errors.
ro: %s nu a fost salvat(ă) din cauza erorilor.

en: Confirm deletion of %s
ro: Confirmă stergerea %s

en: Are you sure you want to delete this %s? If other things in your site are related to it, they may also be affected.
ro: Sigur doriți să ștergeți %s? Alte părți ale sait-ului legate de aceasta pot fi afectate.

en: {model} '{instance}' deleted.
ro: {model} '{instance}' a fost eliminat(ă).

en: Inspecting
ro: Examinare

en: Inspecting %s
ro: Examinare %s
