Wagtail - en to ro translation catalogue (391 entries)

en: Wagtail admin
ro: Administrare Wagtail

en: None
ro: Nici una

en: You do not have permission to access the admin
ro: Nu aveți permisiunea de a accesa zona de administrare.

en: Scheduled publishing
ro: Publicare programată

en: Common page configuration
ro: Configurație de pagini generală

en: Content
ro: Conținut

en: Promote
ro: Promovează

en: Settings
ro: Setări

en: Enter password
ro: Introduceți parola

en: Enter your %s
ro: Introduceți %s

en: Enter your email address to reset your password
ro: Introduceți adresa de e-mail pentru a reseta parola

en: URL
ro: Adresă de internet

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
ro: Nu puteți avea înregistrări de permisiune multiple pentru aceeași colecție.

en: New title
ro: Titlu nou

en: New slug
ro: Slug nou

en: New parent page
ro: Pagină părinte nouă

en: This copy will be a child of this given parent page.
ro: Copia dată va fi descendentă acestei pagini.

en: Copy subpages
ro: Copiere subpagini

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
ro[0]: Va fi copiată %(count)s subpagină
ro[1]: Vor fi copiate %(count)s pagini.
ro[2]: Vor fi copiate %(count)s subpagini.

en: Publish copied page
ro: Publică pagina copiată

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
ro: Această pagină este activă. Doriți să publicați și copia ei?

en: Publish copies
ro: Publică copiile

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
ro[0]: %(count)s din paginile în curs de copiere sunt active. Doriți să publicați și copia ei?
ro[1]: %(count)s pagini în curs de copiere sunt active. Doriți să publicați și copiile lor?
ro[2]: %(count)s pagini în curs de copiere sunt active. Doriți să publicați și copiile lor?

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
ro: Nu aveți permisiunea de a copia pe pagina "%(page_title)s"

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%s"
ro: Acest slug este deja folosit în contextul paginii părinte "%s"

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
ro: Nu puteți copia o pagină în sine atunci când copiați subpagini

en: This slug is already in use
ro: Această fisă a fost deja folosită

en: Go live date/time must be before expiry date/time
ro: Data/timpul de publicare trebuie să fie înaintea datei/timpului de expirare

en: Expiry date/time must be in the future
ro: Data/timpul de expirare trebuie să fie în viitor

en: Search
ro: Căutare

en: Search term
ro: Termen de căutare

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Please select at least one group.
ro: Selectați cel puțin un grup

en: Error 404: Page not found
ro: Eroare 404: Pagina nu a fost găsită

en: Error 404
ro: Eroare 404

en: The requested page could not be found.
ro: Pagina solicitată nu a fost găsită.

en: Go to Wagtail admin
ro: Spre interfața de administrare Wagtail

en: Account
ro: Cont

en: Change profile picture
ro: Schimbă poza de profil

en: Your current profile picture:
ro: Poză profil curentă:

en: Update
ro: Actualizează

en: Change email
ro: Schimbă e-mail

en: Change password
ro: Schimbă parola

en: Your password can't be changed here. Please contact a site administrator.
ro: Parola nu poate fi schimbată aici. Vă rugăm să contactați administratorii sitului.

en: Set Time Zone
ro: Setează fus orar

en: Language Preferences
ro: Preferințe limbă

en: Notification preferences
ro: Preferințe de notificare

en: Reset password
ro: Resetează parola

en: Password change successful
ro: Parola a fost schimbată cu succes

en: Login
ro: Autentificare

en: Set your new password
ro: Setează parola nouă

en: Invalid password reset link
ro: Link resetare parolă nevalid

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
ro: Link-ul resetare parola este nevalid pentru ca probabil a fost folosit.

en: Request a new password reset
ro: Cere resetare parolă nouă

en: Check your email
ro: Verificăți contul de e-mail

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
ro: Link-ul de resetare a parolei va fi trimis prin e-mail dacă există cont cu această adresă.

en: Please follow the link below to reset your password:
ro: Vă rugăm să urmați link-ul de mai jos pentru a reseta parola:

en: Your username (in case you've forgotten):
ro: Numele D-stră de utilizator (în caz că ați uitat):

en: Password reset
ro: Resetarea parolei

en: Reset your password
ro: Resetează parola

en: Edit
ro: Editează

en: Delete
ro: Șterge

en: Page
ro: Pagină

en: Pages
ro: Pagini

en: Loading…
ro: Se încarcă…

en: No results
ro: Nici un rezultat

en: Server Error
ro: Eroare de server

en: See children
ro: Vezi descendenți

en: See all
ro: Vezi toate

en: Close explorer
ro: Închide exploratorul

en: Alt text
ro: Text alternativ

en: Write here…
ro: Scrieți aici…

en: Horizontal line
ro: Linie orizontală

en: Line break
ro: Sfârșit de linie

en: Undo
ro: Anulare

en: Redo
ro: Refacere

en: Reload the page
ro: Reîncarcă pagina

en: Reload saved content
ro: Reîncarcă conținutul salvat

en: Show latest content
ro: Afișează conținutul cel mai recent

en: Show error
ro: Afișează eroare

en: The editor just crashed. Content has been reset to the last saved version.
ro: Editorul s-a prăbușit. Conținut resetat la versiunea recent salvată.

en: Dashboard
ro: Bord

en: Menu
ro: Meniu

en: Add another
ro: Adaugă altă listă

en: Move up
ro: Deplasează în sus

en: Move down
ro: Deplasează în jos

en: Explorer
ro: Explorator

en: Internal link
ro: Link intern

en: External link
ro: Link extern

en: Email link
ro: Link e-mail

en: 
            There is one match
         | 
            There are %(counter)s matches
ro[0]: 
    Există o potrivire
ro[1]: 
    Sunt %(counter)s potriviri
ro[2]: 
    
    Sunt %(counter)s potriviri

en: Choose
ro: Alege

en: Choose a page
ro: Alege o pagină

en: 
                    Only pages of type "%(type)s" may be chosen for this field. Search results will exclude pages of other types.
                     | 
                    Only the following page types may be chosen for this field: %(type)s. Search results will exclude pages of other types.
ro[0]: 
    Numai pagini de tip "%(type)s" pot fi selectate pentru acest câmp. Rezultatele căutării vor exclude pagini de alt tip.
ro[1]: 
    Numai pagini de tipul următor pot fi selectate pentru acest câmp: %(type)s. Rezultatele căutării vor exclude pagini de alt tip.
ro[2]: 
    Numai pagini de tipul următor pot fi selectate pentru acest câmp: %(type)s. Rezultatele căutării vor exclude pagini de alt tip.

en: Add an email link
ro: Adaugă un link e-mail

en: Insert link
ro: Inserează link

en: Add an external link
ro: Adaugă un link extern

en: Collection privacy
ro: Confidențialitate colecție

en: This collection has been made private by a parent collection.
ro: Această colecție a fost făcută privată de către o colecție părinte.

en: You can edit the privacy settings on:
ro: Puteți edita setările de confidențialitate la:

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
ro: Setările de confidențialitate determinp cine poate să vizualizeze documentele din această colecție

en: Save
ro: Salvează

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Private
ro: Privat

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
ro: Această colecție nu poate fi ștearsă pentru că nu este goală. Conține:

en: Name
ro: Nume

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
ro: Nu a fost creată nici o colecție. De ce să nu <a href="%(add_collection_url)s">adăugați una</a>?

en: Add %(label)s
ro: Adaugă %(label)s

en: Yes, delete
ro: Da, șterge

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
ro: Bine ați venit la %(site_name)s Wagtail CMS

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
ro: Aici va fi afișată informație utilă despre conținutul creat de dvs.

en: Pages awaiting moderation
ro: Pagini în moderație

en: Title
ro: Titlu

en: Parent
ro: Bază

en: Type
ro: Tip

en: Edited
ro: Editat

en: Edit this page
ro: Editează această pagină

en: Approve
ro: Aprobă

en: Reject
ro: Respinge

en: Preview
ro: Examinare

en: %(time_period)s ago
ro: %(time_period)s în urmă

en: Your most recent edits
ro: Modificările cele mai recente

en: Date
ro: Dată

en: Draft
ro: Ciornă

en: Live
ro: Activată

en: Site summary
ro: Rezumat sait

en: 
            <span>%(total)s</span> Page
         | 
            <span>%(total)s</span> Pages
ro[0]: 
    <span>%(total)s</span> pagină
ro[1]: 
    <span>%(total)s</span> pagini
ro[2]: 
    <span>%(total)s</span> pagini

en: Sign in
ro: Conectare

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
ro: %(username_field)s și parola nu corespund. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Sign in to Wagtail
ro: Conectați-vă la Wagtail

en: Forgotten it?
ro: Ați uitat?

en: Signing in…
ro: În curs de conectare…

en: The page "%(title)s" has been approved.
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată.

en: You can view the page here:
ro: Puteți vedea pagina aici:

en: The page "%(title)s" has been approved
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată

en: Hello %(username)s,
ro: Salut %(username)s,

en: Edit your notification preferences here:
ro: Editează preferințele de notificare aici:

en: The page "%(title)s" has been rejected.
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă.

en: You can edit the page here:
ro: Puteți edita pagina aici:

en: The page "%(title)s" has been rejected
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă

en: The page "%(page)s" has been submitted for moderation by %(editor)s.
ro: Pagina "%(page)s" a fost trimisă pentru moderare de către %(editor)s.

en: You can preview the page here:
ro: Puteți examina pagina aici:

en: The page "%(page)s" has been submitted for moderation
ro: Pagina "%(page)s" a fost trimisă pentru moderare

en: Page privacy
ro: Confidențialitate

en: This page has been made private by a parent page.
ro: Această pagină a fost făcută privată de către o pagină părinte.

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
ro: Schimbările setărilor de confidențialitate se aplică și pentru toate paginile descendente.

en: Edit lock
ro: Editează blocare

en: Locked
ro: Blocat

en: Unlocked
ro: Deblocat

en: Create a page in %(title)s
ro: Crează o pagină în %(title)s

en: Create a page in
ro: Crează pagină în

en: Choose which type of page you'd like to create.
ro: Alegeți tipul de pagină pe care doriți să creați.

en: Pages using %(page_type)s
ro: Pagini de tip %(page_type)s

en: Delete %(title)s
ro: Șterge %(title)s

en: Are you sure you want to delete this page?
ro: Sigur doriți să ștergeți această pagină?

en: 
                        This will also delete one more subpage.
                     | 
                        This will also delete %(descendant_count)s more subpages.
ro[0]: 
    Această acțiune va șterge și o subpagină.
ro[1]: 
    Această acțiune va șterge %(descendant_count)s subpagini.
ro[2]: 
    Această acțiune va șterge %(descendant_count)s subpagini.

en: Yes, delete it
ro: Da, șterge

en: No, don't delete it
ro: Nu, nu șterge

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
ro: Puteți să <a href="%(unpublish_url)s">anulați pagina</a> ca alternativă. Această acțiune retrage pagina  din domeniul public, dar puteți edita sau publica pagina ulterior.

en: Move %(title)s
ro: Mută %(title)s

en: Move
ro: Mută

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
ro: Sigur doriți să mutați această pagină în '%(title)s'?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
ro: Sigur doriți să mutați această pagină și paginile dependente în '%(title)s'?

en: Yes, move this page
ro: Da, mută această pagină

en: Unpublish %(title)s
ro: Anulează publicarea %(title)s

en: Unpublish
ro: Anulează publicarea

en: Are you sure you want to unpublish this page?
ro: Sigur doriți să anulați publicarea aceastei pagini?

en: 
                        This page has one subpage. Unpublish this too
                     | 
                        This page has %(live_descendant_count)s subpages. Unpublish these too
ro[0]: 
    Această pagină are o subpagină. Anulează și publicarea ei
ro[1]: 
    Această pagină are %(live_descendant_count)s subpagini. Anulează publicarea lor
ro[2]: 
    Această pagină are %(live_descendant_count)s subpagini. Anulează și publicarea lor

en: Yes, unpublish it
ro: Da, anulează publicarea

en: No, don't unpublish
ro: Nu, nu anulează publicarea

en: Pages using %(page_class_verbose_name)s
ro: Pagini folosing %(page_class_verbose_name)s

en: Pages using
ro: Pagini cu

en: Copy %(title)s
ro: Copie %(title)s

en: Copy
ro: Copie

en: Copy this page
ro: Copie această pagină

en: New %(page_type)s
ro: %(page_type)s nouă

en: New
ro: Nou

en: Saving…
ro: În curs de salvare...

en: Save draft
ro: Salvează ca ciornă

en: Publishing…
ro: În curs de publicare…

en: Publish
ro: Publică

en: Submit for moderation
ro: Trimite pentru moderare

en: This page has unsaved changes.
ro: Această pagină conține modificări nesalvate.

en: Editing %(page_type)s: %(title)s
ro: Editare %(page_type)s: %(title)s

en: Editing %(page_type)s <span>%(title)s</span>
ro: Editare %(page_type)s <span>%(title)s</span>

en: Page locked
ro: Pagină blocată

en: Replace current draft
ro: Înlocuiește ciorna curentă

en: Publish this revision
ro: Publică această revizie

en: Last modified: %(last_mod)s
ro: Ultima modificare: %(last_mod)s

en: by %(modified_by)s
ro: de către %(modified_by)s

en: Revisions
ro: Revizii

en: Exploring %(title)s
ro: Explorare %(title)s

en: Drag
ro: Glisează

en: Updated
ro: Actualizată

en: 
                                The root level is where you can add new sites to your Wagtail installation. Pages created here will not be accessible at any URL until they are associated with a site.
ro: 
    Nivelul de bază este pentru adăugare de saituri noi la instanța Wagtail. Paginile create aici nu sunt accesibile sub nici o adresă de URL până când nu sunt asociate cu un sait.

en: Configure a site now.
ro: Configurează un sait.

en: 
                                If you just want to add pages to an existing site, create them as children of the homepage instead.
ro: 
    Dacă doriți doar să adăugați pagini la un sait existent, creați paginile ca descendenți ai paginii principale.

en: 
                            Pages created here will not be accessible at any URL. To add pages to an existing site, create them as children of the homepage.
ro: 
    Paginile create aici nu sunt accesibile sub nici o adresă de URL. Pentru a adăuga pagini la un sait existent, creați paginile ca descendenți ai paginii principale.

en: 
                            There is no site set up for this location. Pages created here will not be accessible at any URL until a site is associated with this location.
ro: 
    Nu există nici un sit pentru această locație. Paginile create aici nu sunt accesibile sub nici o adresă de URL până când nu asociați un sait cu această locație.

en: 
                            There is no site record for this location. Pages created here will not be accessible at any URL.
ro: 
    Nu există nici un sait pentru această locație. Paginile create aici nu sunt accesibile sub nici o adresă de URL.

en: No pages have been created at this location.
ro: Nu a fost creată nici o pagină în această locație.

en: Why not <a href="%(add_page_url)s">create one</a>?
ro: De ce să nu <a href="%(add_page_url)s">creați una</a>?

en: This page is locked to further editing
ro: Această pagină este blocată pentru editări ulterioare.

en: Explore subpages of '%(title)s'
ro: Explorează subpaginile '%(title)s'

en: Explore
ro: Explorează

en: Explore child pages of '%(title)s'
ro: Explorează paginile dependente de '%(title)s'

en: Add a child page to '%(title)s'
ro: Adaugă o pagină dependentă de '%(title)s'

en: Add child page
ro: Adaugă pagină dependentă

en: Sites menu
ro: Meniu saituri

en: 
            Page %(page_number)s of %(num_pages)s.
ro: 
    Pagina %(page_number)s din %(num_pages)s.

en: Previous
ro: Precedent

en: Next
ro: Următor

en: This page is protected from public view
ro: Această pagină este protejată de ochii publicului

en: Disable ordering of child pages
ro: Dezactivează rânduirea paginilor dependente

en: Order
ro: Ordine

en: Enable ordering of child pages
ro: Activează rânduirea paginilor dependente

en: Select a new parent page for %(title)s
ro: Alege o pagină de bază nouă pentru %(title)s

en: Select a new parent page for <span>%(title)s</span>
ro: Alege o pagină de bază nouă pentru <span>%(title)s</span>

en: Preview error
ro: Eroare de previzualizare

en: 
                    Impossible to preview this page, some errors are remaining.
                    Please close this tab, edit the page to fix these errors,
                    then use preview again.
ro: 
                    Imposibil de previzualizat această pagină din cauza erorilor rămase.
                    Închideți această filă, editați pagina și corectați erorile, apoi
                    folosiți din nou funcția de previzualizare.

en: Close
ro: Închideți

en: Comparing %(title)s
ro: Comparare %(title)s

en: Comparing
ro: Comparare

en: View revisions
ro: Vezi revizii

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Changes
ro: Modificări

en: 
                                                                Moved down 1 place.
                                                             | 
                                                                Moved down %(counter)s places.
ro[0]: 
                                                                S-a mutat 1 poziție în jos.
ro[1]: 
                                                                S-a mutat %(counter)s poziții în jos.
ro[2]: 
                                                                S-a mutat %(counter)s poziții în jos.

en: 
                                                                Moved up 1 place.
                                                             | 
                                                                Moved up %(counter)s places.
ro[0]: 
                                                                S-a mutat 1 poziție în sus.
ro[1]: 
                                                                S-a mutat %(counter)s poziții în sus.
ro[2]: 
                                                                S-a mutat %(counter)s poziții în sus.

en: There are no differences between these two revisions
ro: Aceste două revizii nu au nici o diferență

en: Unschedule Revision %(revision.id)s for %(title)s
ro: Anulează programarea reviziei %(revision.id)s pentru %(title)s

en: Unschedule
ro: Anulează programare

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
ro: Sigur doriți să anulați programarea acestei revizii?

en: Yes, unschedule
ro: Da, anulează programarea

en: No, don't unschedule
ro: Nu, nu anulează programarea

en: Revisions of %(title)s
ro: Revizii pentru %(title)s

en: Revisions of
ro: Revizii ale

en: Revision date
ro: Data reviziei

[ctx: points to a user who created a revision]
en: by
ro: de către

en: Current draft
ro: Ciornă curentă

en: Live version
ro: Versiune live

en: Scheduled for
ro: Programat pentru

en: Review this revision
ro: Revezi această revizie

en: Compare with previous revision
ro: Compară cu revizia precedentă

en: Cancel scheduled publish
ro: Anulează publicarea programată

en: No revisions of this page exist
ro: Această pagină nu are nici o revizie.

en: No revision of this page exist
ro: Această pagină nu are nici o revizie.

en: 
                    There is one matching page
                 | 
                    There are %(counter)s matching pages
ro[0]: 
    O singură pagină se potrivește
ro[1]: 
    %(counter)s pagini se potrivesc
ro[2]: 
    %(counter)s pagini se potrivesc

en: Sorry, no pages match <em>"%(query_string)s"</em>
ro: Ne pare rău, "<em>%(query_string)s</em>" nu se potrivește cu nici o pagină

en: Enter a search term above
ro: Introduceți termenii de căutare mai sus

en: No pages use
ro: Nici o pagină nu utilizează

en: Collection
ro: Colecție

en: Root
ro: Pagină de bază

en: Home
ro: Acasă

en: All collections
ro: Toate colecțiile

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Sun
ro: D

en: Mon
ro: L

en: Tue
ro: Ma

en: Wed
ro: Mi

en: Thu
ro: J

en: Fri
ro: V

en: Sat
ro: S

en: Edit your account
ro: Editează contul utilizator

en: Account settings
ro: Setări cont

en: Log out
ro: Deconectare

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
ro: Pagina %(page_num)s din %(total_pages)s.

en: Other searches
ro: Alte căutări

en: You are using an <strong>outdated</strong> browser not supported by this software. Please <a href="http://browsehappy.com/">upgrade your browser</a>.
ro: Folosiți un browser web <strong>învechit</strong> care nu este suportat de această aplicație. Vă rugăm să <a href="http://browsehappy.com/">actualizați browser-ul</a> Dvstră.

en: 
                Javascript is required to use Wagtail, but it is currently disabled.<br />
                Here are the <a href="http://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noopener">instructions how to enable JavaScript in your web browser</a>.
ro: 
                Wagtail are nevoie de Javascript, care în prezent e deactivat.<br />
                Vezi <a href="http://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noopener">instrucțiuni de activare JavaScript în web browser-ul Dvs</a>.

en: Go to Wagtail admin interface
ro: Spre interfața de administrare Wagtail

en: Add a child page
ro: Adaugă o pagină dependentă

en: Show in Explorer
ro: Arată în Explorator

en: Catalan
ro: Catalană

en: German
ro: Germană

en: Greek
ro: Greacă

en: English
ro: Engleză

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: French
ro: Franceză

en: Galician
ro: Galiciană

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: Italian
ro: Italiană

en: Korean
ro: coreeană

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Norwegian Bokmål
ro: Norvegiană

en: Netherlands Dutch
ro: Olandeză

en: Persian
ro: Persiană

en: Polish
ro: Poloneză

en: Brazilian Portuguese
ro: Portugheză Braziliană

en: Portuguese
ro: Portugheză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Swedish
ro: suedeză

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Ukrainian
ro: ucraineană

en: Chinese (China)
ro: Chineză

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
ro: Ne pare rău, nu aveți permisiunea de a accesa această zonă.

en: Your password has been changed successfully!
ro: Parola a fost schimbată cu succes!

en: Your email has been changed successfully!
ro: E-mailul a fost schimbat cu succes!

en: Your preferences have been updated.
ro: Preferințele au fost schimbare.

en: Your preferences have been updated successfully!
ro: Preferințele au fost schimbate cu success!

en: You have been successfully logged out.
ro: V-ați deconectat cu success.

en: Collections
ro: Colecții

en: Add a collection
ro: Adaugă o colecție

en: Add collection
ro: Adaugă colecție

en: Collection '{0}' created.
ro: Colecția '{0}' a fost creată.

en: Collection '{0}' updated.
ro: Colecția '{0}' a fost actualizată.

en: The collection could not be saved due to errors.
ro: Colecția nu a putut fi salvată din cauza erorilor.

en: Delete collection
ro: Șterge colecția

en: Collection '{0}' deleted.
ro: Colecția '{0}' a fost ștearsă.

en: Are you sure you want to delete this collection?
ro: Sigur doriți să ștergeți această colecție?

en: Editing
ro: Editare

en: Page '{0}' created and scheduled for publishing.
ro: Pagina '{0}' a fost creată și programată pentru publicare.

en: View live
ro: Vezi în direct

en: Page '{0}' created and published.
ro: Pagina '{0}' a fost creată și publicată.

en: Page '{0}' created and submitted for moderation.
ro: Pagina '{0}' a fost creată și trimisă pentru moderare.

en: View draft
ro: Vezi ciornă

en: Failed to send notifications to moderators
ro: Trimiterea notificarărilor pentru moderatori au eșuat.

en: Page '{0}' created.
ro: Pagina '{0}' a fost creată.

en: The page could not be created due to validation errors
ro: Pagina nu a fost creată din cauza erorilor de validare.

en: Revision from {0} of page '{1}' has been scheduled for publishing.
ro: Revizia din {0} a paginii '{1}' a fost programată pentru publicare.

en: Page '{0}' is live and this revision has been scheduled for publishing.
ro: Pagina '{0}' este live. Această  revizie a fost programată pentru publicare.

en: Page '{0}' has been scheduled for publishing.
ro: Pagina '{0}' a fost programată pentru publicare.

en: Revision from {0} of page '{1}' has been published.
ro: Revizia din {0} a paginii '{1}' a fost publicată.

en: Page '{0}' has been published.
ro: Pagina '{0}' a fost publicată.

en: Page '{0}' has been submitted for moderation.
ro: Pagina '{0}' a fost trimisă pentru moderare.

en: Page '{0}' has been replaced with revision from {1}.
ro: Pagina '{0}' a fost schimbată cu revizia {1}.

en: Page '{0}' has been updated.
ro: Pagina '{0}' a fost actualizată.

en: The page could not be saved as it is locked
ro: Pagina nu a fost salvată pentru că este blocată

en: The page could not be saved due to validation errors
ro: Pagina nu a fost salvată din cauza erorilor de validare.

en: Compare with live version
ro: Compară cu revizia publicată

en: This page is currently awaiting moderation
ro: Această pagină este în moderare

en: Page '{0}' deleted.
ro: Pagina '{0}' a fost ștearsă.

en: Page '{0}' unpublished.
ro: Publicare anulată pentru pagina '{0}'.

en: Page '{0}' moved.
ro: Pagina '{0}' a fost mutată.

en: Page '{0}' and {1} subpages copied.
ro: Pagina '{0}' și {1} subpagini au fost copiate.

en: Page '{0}' copied.
ro: Pagina '{0}' a fost copiată.

en: The page '{0}' is not currently awaiting moderation.
ro: Pagina '{0}' nu este în moderare la moment.

en: Page '{0}' published.
ro: Pagina '{0}' a fost publicată.

en: Failed to send approval notifications
ro: Trimiterea notificărilor de aprobare au eșuat.

en: Page '{0}' rejected for publication.
ro: Publicare paginii '{0}' a fost refuzată.

en: Failed to send rejection notifications
ro: Trimiterea notificărilor de respingere au eșuat.

en: Page '{0}' is now locked.
ro: Pagina '{0}' a fost blocată.

en: Page '{0}' is now unlocked.
ro: Pagina '{0}' is fost deblocată.

en: You are viewing a previous revision of this page from <b>%(created_at)s</b> by %(user)s
ro: Sunteți în process de vizualizare a revizie precedente a paginii din <b>%(created_at)s</b> de către %(user)s

en: Earliest
ro: Cea mai veche

en: Latest
ro: Cea mai recentă

en: revision {0} of "{1}"
ro: revizia {0} pentru "{1}"

en: Revision {0} of "{1}" unscheduled.
ro: Programare anulată pentru revizia {0} a "{1}"

en: Edit '{title}'
ro: Editează '{title}'

en: Preview draft version of '{title}'
ro: Previzualizează versiunea ciornă a '{title}'

en: View live version of '{title}'
ro: Vezi versiunea live a '{title}'

en: Add a child page to '{title}'
ro: Adaugă o pagină dependentă de '{title}'

en: More
ro: Mai mult

en: View more options for '{title}'
ro: Vezi mai multe opțiuni pentru '{title}'

en: Move page '{title}'
ro: Mutați pagina '{title}'

en: Copy page '{title}'
ro: Copie pagina '{title}'

en: Delete page '{title}'
ro: Șterge pagina '{title}'

en: Unpublish page '{title}'
ro: Anulează publicarea paginii '{title}'

en: View revision history for '{title}'
ro: Vezi istoria reviziilor pentru '{title}'

en: Set profile picture
ro: Setează poză profil

en: Change your profile picture
ro: Schimbă poza de profil

en: Change the email address linked to your account.
ro: Schimbă e-mailul asociat de contul D-stră.

en: Change the password you use to log in.
ro: Schimbați parola folosită pentru access.

en: Choose which email notifications to receive.
ro: Alege ce notificări să primiți prin e-mail.

en: Language preferences
ro: Preferințe limbă

en: Choose the language you want to use here.
ro: Selectați limba dorită

en: Current Time Zone
ro: Fus orar curent

en: Choose your current time zone.
ro: Alege fus orar curent

en: Heading {level}
ro: Antet {level}

en: Bulleted list
ro: Listă cu puncte

en: Numbered list
ro: Listă numerotată

en: Bold
ro: Caractere aldine

en: Italic
ro: Cursiv

en: Link
ro: Legătură

en: Choose an item
ro: Alege un element

en: Choose another item
ro: Alege un alt element

en: Clear choice
ro: Curăță selecție

en: Edit this item
ro: Editează acest element

en: Choose another page
ro: Alege altă pagină
