Wagtail - en to pt_PT translation catalogue (15 entries)

en: Choose a root page
pt_PT: Escolher uma página raiz

en: Choose a different root page
pt_PT: Escolher uma página raiz diferente

en: Port
pt_PT: Porta

en: Site name
pt_PT: Nome do site

en: Root page
pt_PT: Página raiz

en: Default?
pt_PT: Pré-definido?

en: Default
pt_PT: Pré-definido

en: Add a site
pt_PT: Adicionar site

en: Add site
pt_PT: Adicionar site

en: Site '{0}' created.
pt_PT: Site '{0}' criado.

en: Site '{0}' updated.
pt_PT: Site '{0}' atualizado.

en: The site could not be saved due to errors.
pt_PT: O site não pôde ser guardado devido a erros.

en: Delete site
pt_PT: Apagar site

en: Site '{0}' deleted.
pt_PT: Site '{0}' apagado.

en: Are you sure you want to delete this site?
pt_PT: Tem a certeza que quer apagar este site?
