Wagtail - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Wagtail sites
pl: Strony Wagtail

en: Choose a root page
pl: Wybierz stronę nadrzędną

en: Choose a different root page
pl: Wybierz inną stronę nadrzędną

en: Site
pl: Strona

en: Site name
pl: Nazwa strony

en: Root page
pl: Strona nadrzędna

en: Default?
pl: Domyślny?

en: Default
pl: Domyślny

en: Sites
pl: Strony

en: Add a site
pl: Dodaj stronę

en: Add site
pl: Dodaj stronę

en: Site '{0}' created.
pl: Stworzono stronę '{0}'.

en: Site '{0}' updated.
pl: Uaktualniono stronę '{0}'.

en: The site could not be saved due to errors.
pl: Strona nie mogła zostać zapisana z powodu błędów.

en: Delete site
pl: Usuń stronę

en: Site '{0}' deleted.
pl: Strona '{0}' usunięta.

en: Are you sure you want to delete this site?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tą stronę?
