Wagtail - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Wagtail sites
it: Siti Wagtail

en: Choose a root page
it: Scegli una pagina radice

en: Choose a different root page
it: Scegli una pagina radice differente

en: Site
it: Sito

en: Port
it: Porta

en: Site name
it: Nome sito

en: Root page
it: Pagina radice

en: Sites
it: Siti

en: Add a site
it: Aggiungi un sito

en: Add site
it: Aggiungi sito

en: Site '{0}' created.
it: Sito '{0}' creato.

en: Site '{0}' updated.
it: Sito '{0}' aggiornato.

en: The site could not be saved due to errors.
it: Il sito non può essere salvato a causa di errori.

en: Delete site
it: Elimina sito

en: Site '{0}' deleted.
it: Sito '{0}' eliminato.

en: Are you sure you want to delete this site?
it: Sei sicuro di voler eliminare questo sito?
