Wagtail - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Supported formats: %(supported_formats)s. Maximum filesize: %(max_upload_size)s.
tr: Desteklenen formatlar: %(supported_formats)s. Maksimum dosya boyutu: %(max_upload_size)s.

en: Supported formats: %(supported_formats)s.
tr: Desteklenen formatlar: %(supported_formats)s.

en: Not a supported image format. Supported formats: %s.
tr: Desteklenmeyen resim formatı. Desteklenen formatlar: %s.

en: Not a valid %s image.
tr: %s resmi geçersiz.

en: This file is too big (%%s). Maximum filesize %s.
tr: Dosya çok büyük (%%s). Maksimum dosya boyutu %s.

en: This file is too big. Maximum filesize %s.
tr: Dosya çok büyük. Maksimum dosya boyutu %s.

en: Full width
tr: Tam genişlik

en: Filter
tr: Filitre

en: Original size
tr: Orjinal boyut

en: Resize to width
tr: Genişliğe boyutlandır

en: Resize to height
tr: Yüksekliğe boyutlandır

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Closeness
tr: Yakınlık

en: Add
tr: Ekle

en: Edit
tr: Düzenle

en: title
tr: başlık

en: file
tr: dosya

en: width
tr: genişlik

en: height
tr: yükseklik

en: created at
tr: oluşturulma

en: uploaded by user
tr: yükleyen kullanıcı

en: tags
tr: etiketler

en: Choose an image
tr: Resim seçin

en: Search
tr: Ara

en: Upload
tr: Yükle

en: Popular tags
tr: Popüler etiketler

en: Uploading…
tr: Yükleniyor…

en: Latest images
tr: En son resimler

en: Choose a format
tr: Format seç

en: Insert image
tr: Resim ekle

en: Change image file:
tr: Resim dosyasını değiştir:

en: Add an image
tr: Bir resim ekle

en: Add image
tr: Resim ekle

en: Save
tr: Kaydet

en: Delete image
tr: Resim sil

en: Are you sure you want to delete this image?
tr: Bu resmi silmek istediğinize emin misiniz?

en: Yes, delete
tr: Evet, sil

en: Editing image %(title)s
tr: %(title)s resmi düzenleniyor

en: Editing
tr: Düzenleniyor

en: Focal point (optional)
tr: Odak noktası(isteğe bağlı)

en: Current focal point shown
tr: Gösterilen güncel odak noktası

en: URL Generator
tr: URL üretici

en: Max dimensions
tr: Maks. boyutlar

en: Filesize
tr: Dosya boyutu

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Images
tr: Resimler

en: Sorry, no images match "<em>%(query_string)s</em>"
tr: Üzgünüm, "<em>%(query_string)s</em>" ile eşleşen resim yok

en: Preview
tr: Önizleme

en: Usage of
tr: Kullanım

en: Title
tr: Başlık

en: Parent
tr: Üst-Ebeveyn

en: Type
tr: Tip

en: Status
tr: Durum

en: Edit this page
tr: Bu sayfayı düzenle

en: Add multiple images
tr: Çoklu resim ekle

en: Add images
tr: Resimleri ekle

en: Drag and drop images into this area to upload immediately.
tr: Yüklemek istediğiniz resimleri bu alana sürükleyin

en: Or choose from your computer
tr: Veya bilgisayarınızdan seçin

en: Sorry, upload failed.
tr: Üzgünüm, yükleme başarısız

en: Server Error
tr: Sunucu Hatası

en: Image updated.
tr: Resim güncellendi

en: Update
tr: Güncelle

en: Delete
tr: Sil

en: Search images
tr: Resimleri ara

en: Image '{0}' updated.
tr: '{0}' resim güncellendi

en: Edit again
tr: Yeniden düzenle

en: Image '{0}' deleted.
tr: Resim '{0}' silindi.

en: Image '{0}' added.
tr: Resim '{0}' eklendi

en: Edit this image
tr: Bu resmi düzenle
