Wagtail - en to he_IL translation catalogue (63 entries)

en: Not a supported image format. Supported formats: %s.
he_IL: פורמט תמונה לא נתמך. פורמטים נתמכים: %s.

en: Not a valid %s image.
he_IL: תמונה %s לא מתאימה

en: Filter
he_IL: מסנן

en: Original size
he_IL: גודל מקורי

en: Resize to width
he_IL: שחזור גודל לרוחב

en: Resize to height
he_IL: שחזור גודל לגובה

en: Resize to min
he_IL: שחזור גודל מינימאלי

en: Resize to max
he_IL: שחזור גודל מקסימלי

en: Resize to fill
he_IL: שחזור גודל למילוי

en: Width
he_IL: רוחב

en: Height
he_IL: גובה

en: Closeness
he_IL: קרבה

en: Edit
he_IL: ערוך

en: Choose an image
he_IL: בחרו תמונה

en: Search
he_IL: חיפוש

en: Upload
he_IL: העלאה

en: Popular tags
he_IL: תגיות פופולאריות

en: Latest images
he_IL: תמונות אחרונות

en: Choose a format
he_IL: בחרו פורמט

en: Insert image
he_IL: הכנסת תמונה

en: Change image file:
he_IL: שינוי קובץ תמונה:

en: Add an image
he_IL: הוספת תמונה

en: Add image
he_IL: הוספת תמונה

en: Save
he_IL: שמור

en: Delete image
he_IL: מחק תמונה

en: Are you sure you want to delete this image?
he_IL: אתם בטוחים כי ברצונכם למחוק את התמונה?

en: Yes, delete
he_IL: כן, מחק

en: Editing
he_IL: עריכה

en: Focal point (optional)
he_IL: נקודת מוקד (אפשרי)

en: To define this image's most important region, drag a box over the image below.
he_IL: על מנת להגדיר את האזור החשוב ביותר בתמונה זו יש לגרור תיבה מעל התמונה שלהלן

en: Current focal point shown
he_IL: נקודת מוקד עכשווית מוצגת

en: URL Generator
he_IL: מייצר כתובת

en: Max dimensions
he_IL: מימדים מקסימלים

en: Filesize
he_IL: גודל קובץ

en: File not found
he_IL: קובץ לא נמצא

en: Images
he_IL: תמונות

en: Generating URL
he_IL: מייצר כתובת

en: URL
he_IL: כתובת

en: Preview
he_IL: תצוגה מקדימה

en: Note that images generated larger than the screen will appear smaller when previewed here, so they fit the screen.
he_IL: שימו לב, תמונות שגודלן גדול מזה של המסך יראו קטנות יותר בתצוגה מקדימה, כדי שיתאימו למסך

en: Usage of
he_IL: שימוש ב:

en: Title
he_IL: כותרת

en: Parent
he_IL: הורה

en: Type
he_IL: סוג

en: Status
he_IL: מצב

en: Edit this page
he_IL: עריכת עמוד זה

en: Add multiple images
he_IL: הוספת מספר תמונות

en: Add images
he_IL: הוספת תמונות

en: Drag and drop images into this area to upload immediately.
he_IL: גררו ושחררו את התמונות לתוך אזור זה כדי להעלות אותן מיידית

en: Or choose from your computer
he_IL: או בחרו מהמחשב

en: Upload successful. Please update this image with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the image completely if the upload wasn't required.
he_IL: העלאה מוצלח. אנא עדכנו תמונה זו עם כותרת מתאימה, אם יש בכך צורך. ניתן גם למחוק את התמונה אם ההעלאה לא נחוצה.

en: Sorry, upload failed.
he_IL: סליחה, ההעלאה נכשלה.

en: Update
he_IL: עדכן

en: Delete
he_IL: מחק

en: Search images
he_IL: חיפוש תמונות

en: Image '{0}' updated.
he_IL: תמונה '{0}' עודכנה

en: Edit again
he_IL: ערוך שוב

en: The image could not be saved due to errors.
he_IL: לא ניתן לשמור את התמונה עקב שגיאות.

en: The source image file could not be found. Please change the source or delete the image.
he_IL: קובץ תמונת המקור לא ניתן למציאה. אנא שנו את המקור או מחקו את התמונה.

en: Image '{0}' deleted.
he_IL: תמונה '{0}' נמחקה

en: Image '{0}' added.
he_IL: תמונה '{0}' הוספה

en: The image could not be created due to errors.
he_IL: לא ניתן ליצור את התמונה עקב שגיאות

en: Edit this image
he_IL: ערוך תמונה זו
