Wagtail - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Password
tr: Şifre

en: site name
tr: site ad

en: Human-readable name for the site.
tr: Bu site için anlaşılır ad

en: root page
tr: kök sayfa

en: is default site
tr: varsayılan site

en: sites
tr: siteler

en: title
tr: başlık

en: content type
tr: içerik tipi

en: live
tr: canlı

en: has unpublished changes
tr: yayınlanmamış değişiklikler var

en: URL path
tr: URL yolu

en: owner
tr: sahip

en: page title
tr: sayfa başlığı

en: Optional. 'Search Engine Friendly' title. This will appear at the top of the browser window.
tr: İsteğe bağlı. 'Arama Motoru Dostu' başlık. Tarayıcı penceresinin üst kısmında gözükecektir

en: show in menus
tr: menüde göster

en: search description
tr: arama açıklaması

en: expiry date/time
tr: bitiş tarih/saat

en: expired
tr: bitiş

en: locked
tr: kilitli

en: first published at
tr: ilk yayınlanma

en: latest revision created at
tr: en son gözden geçirme

en: This slug is already in use
tr: Bu slug zaten kullanılmakta

en: scheduled
tr: zamanlanmış

en: draft
tr: taslak

en: live + draft
tr: canlı + taslak

en: Default
tr: Varsayılan

en: page
tr: sayfa

en: pages
tr: sayfalar

en: created at
tr: oluşturulma

en: user
tr: kullanıcı

en: content JSON
tr: JSON içerik

en: Add
tr: Ekle

en: Add/edit pages you own
tr: Sayfanı ekle/düzenle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit any page
tr: Herhangi bir sayfa düzenle

en: Publish
tr: Yayınla

en: Publish any page
tr: Herhangi bir sayfa yayınla

en: Lock
tr: Kilit

en: Lock/unlock any page
tr: Kilitle/kilidi kaldır

en: group
tr: grup

en: permission type
tr: yetki tipi

en: group page permission
tr: grup sayfa yetkisi

en: group page permissions
tr: grup sayfa yetkileri

en: password
tr: şifre

en: page view restriction
tr: sayfa görünüm kısıtlaması

en: page view restrictions
tr: sayfa görünüm kısıtlamaları

en: collection
tr: koleksiyon

en: name
tr: ad

en: collections
tr: koleksiyonlar

en: permission
tr: izin

en: group collection permission
tr: grup kolleksiyon izni

en: Password required
tr: Şifre zorunlu
