Wagtail - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: There is another field with the label %s, please change one of them.
tr: %setiketi içeren başka bir alan var, lütfen bunlardan birini değiştirin.

en: Single line text
tr: Tek satır yazı

en: Multi-line text
tr: Çok satır yazı

en: Email
tr: EPosta

en: Number
tr: Numara

en: Checkbox
tr: Onay kutusu

en: Checkboxes
tr: Onay kutuları

en: Drop down
tr: Açılır menü

en: Multiple select
tr: Çoklu seçim

en: Radio buttons
tr: Çoktan seçmeli

en: Date
tr: Tarih

en: Date/time
tr: Tarih/saat

en: submit time
tr: gönderim zamanı

en: form submission
tr: form gönderme

en: label
tr: etiket

en: The label of the form field
tr: Form alanı etiketi

en: field type
tr: alan tipi

en: required
tr: zorunlu

en: choices
tr: seçimler

en: Comma separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
tr: Virgülle ayrılmış seçim listesi. Sadece onay kutusu, açılır menü ve çoktan seçmelilere uygulanabilir

en: default value
tr: varsayılan değer

en: Default value. Comma separated values supported for checkboxes.
tr: Varsayılan değer. Virgülle ayrılmış değerler onay kutularını destekler

en: help text
tr: yardım metni

en: Submission date
tr: Teslim tarihi

en: to address
tr: adrese

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
tr: İsteğe bağlı - Gönderileriniz bu adreslere gönderilecek. Birden fazla adrese göndermek için virgülle ayırın.

en: from address
tr: adresinden

en: subject
tr: konu

en: Delete form data %(title)s
tr: %(title)s Sil

en: Delete form data
tr: Sil

en: Delete
tr: Sil

en: Total submissions
tr: Form gönderme

en: Latest submission
tr: Son dökümanlar

en: Forms
tr: Formlar

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Form data <span>%(form_title)s</span>
tr: Form verisi <span>%(form_title)s</span>

en: Filter
tr: Filitre

en: Download CSV
tr: CSV indir

en: Title
tr: Başlık

en: Origin
tr: Başlangıç

en: No form pages have been created.
tr: Oluşturulmuş form sayfası yok
