Wagtail - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Date from
ru: Дата от

en: Date to
ru: Дата до

en: There is another field with the label %s, please change one of them.
ru: Уже есть другое поле с меткой %s,  измените одно из них.

en: Single line text
ru: Однострочный текст

en: Multi-line text
ru: Многострочный текст

en: Email
ru: Адрес электронной почты

en: Number
ru: Число

en: URL
ru: Веб-адрес

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Checkboxes
ru: Флажки

en: Drop down
ru: Выпадающий

en: Multiple select
ru: Множественный выбор

en: Radio buttons
ru: Радиокнопки

en: Date
ru: Дата

en: Date/time
ru: Дата/время

en: submit time
ru: время добавления

en: form submission
ru: добавление формы

en: label
ru: метка

en: The label of the form field
ru: Метка поля формы

en: field type
ru: тип поля

en: required
ru: обязательно

en: choices
ru: выбор

en: Comma separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
ru: Разделенный запятыми список вариантов. Применяется только для флажков, радиокнопок и в выпадающем списке.

en: default value
ru: значение по умолчанию

en: Default value. Comma separated values supported for checkboxes.
ru: Значение по умолчанию. Разделенные запятыми значения для флажков.

en: help text
ru: текст подсказки

en: Submission date
ru: Дата добавлления

en: to address
ru: адрес назначения

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
ru: Не обязательно - заполненные формы будут отправляться на эти почтовые адрес. Разделяйте адреса запятыми.

en: from address
ru: адрес отправителя

en: subject
ru: тема

en: Delete form data %(title)s
ru: Удалить данные формы %(title)s

en: Delete form data
ru: Удалить данные формы

en: 
                    Are you sure you want to delete this form submission?
                 | 
                    Are you sure you want to delete these form submissions?
ru[0]: 
                    Вы уверены что хотите удалить эту запись формы?
ru[1]: 
                   Вы уверены что хотите удалить эти записи формы?
ru[2]: 
                    Вы уверены что хотите удалить эти записи формы?
ru[3]: 
                    Вы уверены что хотите удалить эти записи формы?

en: Delete
ru: Удалить

en: Total submissions
ru: Всего добавлений

en: Latest submission
ru: Псоледнее добавление

en: Forms
ru: Формы

en: Pages
ru: Страницы

en: Submissions of %(form_title)s
ru: Заполненные %(form_title)s

en: Form data <span>%(form_title)s</span>
ru: Данные формы <span>%(form_title)s</span>

en: Filter
ru: Фильтр

en: Download CSV
ru: Скачать CSV

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
ru: Форма '%(title)s' еще не заполнялась.

en: Title
ru: Заголовок

en: Origin
ru: Происхождение

en: Delete selected submissions
ru: Удалить выбранные

en: No form pages have been created.
ru: Страниц с формами не было создано.

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
ru[0]: Одно добавление было удалено.
ru[1]: %(count)d добавления было удалено.
ru[2]: %(count)d добавлений было удалено.
ru[3]: %(count)d добавлений было удалено.
