Wagtail - en to nb translation catalogue (50 entries)

en: Wagtail forms
nb: Wagtail-skjema

en: %s submissions
nb: %s innsendinger

en: Date from
nb: Fra-dato

en: Date to
nb: Til-dato

en: There is another field with the label %s, please change one of them.
nb: Det er et annet felt med feltnavnet %s, du må endre en av dem.

en: Single line text
nb: Enkeltlinje tekst

en: Multi-line text
nb: Flerlinjes tekst

en: Email
nb: E-post

en: Number
nb: Nummer

en: Checkbox
nb: Avkrysningsboks

en: Checkboxes
nb: Avkrysningsbokser

en: Drop down
nb: Rullegardinmeny

en: Multiple select
nb: Flervalgsmeny

en: Radio buttons
nb: Radioknapper

en: Date
nb: Dato

en: Date/time
nb: Dato/klokkeslett

en: Hidden field
nb: Skjult felt

en: submit time
nb: tidspunkt innsendt

en: form submission
nb: innsendt skjema

en: label
nb: feltnavn

en: The label of the form field
nb: Visningsnavn for skjemafeltet

en: field type
nb: felttype

en: required
nb: påkrevet

en: choices
nb: valg

en: Comma separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
nb: Kommaseparert liste av valg. Brukes bare for avkrysningsbokser, radioknapper og rullegardinmeny.

en: default value
nb: standardverdi

en: Default value. Comma separated values supported for checkboxes.
nb: Standardverdi. Kommaseparerte verdier støttes for avkrysningsbokser.

en: help text
nb: hjelpetekst

en: Submission date
nb: Innsendt dato

en: to address
nb: til-adresse

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
nb: Valgfritt - innsendte skjema blir sendt til disse e-postadressene. Legg til flere adresser adskildt med komma.

en: from address
nb: fra-adresse

en: subject
nb: emne

en: Delete form data %(title)s
nb: Slett skjemadata for %(title)s

en: Delete form data
nb: Slett skjemadata

en: 
                    Are you sure you want to delete this form submission?
                 | 
                    Are you sure you want to delete these form submissions?
nb[0]: 
                    Er du sikker på at du vil slette dette innsendte skjemaet?
nb[1]: 
                    Er du sikker på at du vil slette disse innsendte skjemaene?

en: Delete
nb: Slett

en: Total submissions
nb: Alle innsendinger

en: Latest submission
nb: Siste innsendinger

en: Forms
nb: Skjemaer

en: Pages
nb: Sider

en: Submissions of %(form_title)s
nb: Innsendte %(form_title)s

en: Form data <span>%(form_title)s</span>
nb: Skjemadata <span>%(form_title)s</span>

en: Download CSV
nb: Last ned CSV

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
nb: Det er ingen innsendte skjemaer for "%(title)s".

en: Title
nb: Tittel

en: Origin
nb: Opphav

en: Delete selected submissions
nb: Slett valgte innsendinger

en: No form pages have been created.
nb: Ingen skjemasider har blitt opprettet.

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
nb[0]: Ett innsendt skjema ble slettet.
nb[1]: %(count)d innsendte skjema ble slettet.
