Wagtail - en to he_IL translation catalogue (21 entries)

en: Single line text
he_IL: טקסט בשורה אחת

en: Multi-line text
he_IL: טקסט רב שורות

en: Email
he_IL: דואר אלקטרוני

en: Number
he_IL: מספר

en: URL
he_IL: כתובת

en: Checkbox
he_IL: תיבת סימון

en: Checkboxes
he_IL: תיבות סימון

en: Drop down
he_IL: נפתח מטה

en: Radio buttons
he_IL: כפתורי רדיו

en: Date
he_IL: תאריך

en: Date/time
he_IL: תאריך/שעה

en: The label of the form field
he_IL: תווית שדה הטופס

en: Comma separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
he_IL: רשימת בחירות מופרדת במקף. ניתן לבחירה רק בתיבות סימון, רדיו ותפריט נפתח מטה

en: Default value. Comma separated values supported for checkboxes.
he_IL: ערך בחירות מחדל. ערכים עם רווחי מקף נתמכים על ידי תיבות סימון

en: Forms
he_IL: טפסים

en: Pages
he_IL: עמודים

en: Filter
he_IL: מסננים

en: Download CSV
he_IL: הורד CSV

en: Title
he_IL: כותרת

en: Origin
he_IL: מקור

en: No form pages have been created.
he_IL: לא נוצרו עמודי טפסים
