Wagtail - en to sv translation catalogue (397 entries)

en: Wagtail admin
sv: Wagtail administration

en: None
sv: Inget

en: You do not have permission to access the admin
sv: Du har inte rättighet att tillträda admin

en: Scheduled publishing
sv: Schemalagd publicering

en: Common page configuration
sv: Gemensam sidkonfiguration

en: Content
sv: Innehåll

en: Promote
sv: Främja

en: Settings
sv: Inställningar

en: Enter password
sv: Ange lösenord

en: Enter your %s
sv: Ange ditt %s

en: Enter your email address to reset your password
sv: Ange din e-postadress för att återställa ditt lösenord

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
sv: Du kan inte ha multipla rättigheter för samma kollektion

en: New title
sv: Ny titel

en: New slug
sv: Nytt URL-fragment

en: New parent page
sv: Ny föräldersida

en: This copy will be a child of this given parent page.
sv: Denna kopia kommer bli en undersida till den här sidan.

en: Copy subpages
sv: Kopiera undersidor

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
sv[0]: Detta kopierar %(count)s undersida.
sv[1]: Detta kopierar %(count)s undersidor.

en: Publish copied page
sv: Publicera kopierad sida

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
sv: Den här sidan är publicerad. Vill du publicera dess kopia också?

en: Publish copies
sv: Publicera kopior

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
sv[0]: %(count)s av sidorna som kopieras är live. Vill du publicera kopian?
sv[1]: %(count)s av sidorna som kopieras är publicerade. Vill du publicera kopiorna?

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
sv: Du har inte behörighet att kopiera till sidan "%(page_title)s"

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%s"
sv: Detta URL-fragment är redan i användning inom ramen för sin topp-sida"%s"

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
sv: Du kan inte kopiera en sida till sig själv när du kopierar undersidor

en: This slug is already in use
sv: URL-fragmentet är redan i användning

en: Go live date/time must be before expiry date/time
sv: Publicera vid datum/-tid måste ske före utgångsdatum/-tid

en: Expiry date/time must be in the future
sv: Utgångsdatum/-tid måste ske i framtiden

en: Search
sv: Sök

en: Search term
sv: Sökord

en: Visibility
sv: Synlighet

en: This field is required.
sv: Det här fältet är obligatoriskt

en: Please select at least one group.
sv: Vänligen välj minst en grupp

en: Error 404: Page not found
sv: Sidfel 404: Sidan kunde inte hittas

en: Error 404
sv: Fel 404

en: The requested page could not be found.
sv: Den efterfrågade sidan kunde inte hittas

en: Go to Wagtail admin
sv: Gå till Wagtail admin

en: Account
sv: Konto

en: Change profile picture
sv: Ändra profilbild

en: Your current profile picture:
sv: Nuvarande profilbild:

en: Update
sv: Uppdatera

en: Change email
sv: Byt e-postadress

en: Change password
sv: Byt lösenord

en: Your password can't be changed here. Please contact a site administrator.
sv: Ditt lösenord inte inte ändras här. Vänligen kontakta en administratör.

en: Set Time Zone
sv: Ställ in tidszon

en: Language Preferences
sv: Språkpreferens

en: Notification preferences
sv: Notisinställningar

en: Reset password
sv: Återställ lösenord

en: Password change successful
sv: Lösenordsändring lyckad

en: Login
sv: Logga in

en: Set your new password
sv: Sätt ditt nya lösenord

en: Invalid password reset link
sv: Ogiltig länk för lösenordsåterställning

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
sv: Länk för lösenordsåterställning var ogiltig, möjligtvis har den redan har använts.

en: Request a new password reset
sv: Begär om återställning av lösenord

en: Check your email
sv: Kontrollera din mejl

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
sv: En länk för att återställa ditt lösenord har skickats till dig om ett konto för denna adressen existerar.

en: Please follow the link below to reset your password:
sv: Vänligen följ länken för att återställa ditt lösenord:

en: Your username (in case you've forgotten):
sv: Ditt användarnamn(om du råkat glömma):

en: Password reset
sv: Återställ lösenord

en: Reset your password
sv: Återställ ditt lösenord

en: Edit
sv: Editera

en: Delete
sv: Radera

en: Page
sv: Sida

en: Pages
sv: Sidor

en: Loading…
sv: Laddar...

en: No results
sv: Inga resultat funna

en: Server Error
sv: Serverfel

en: See children
sv: Se barn

en: See all
sv: Visa alla

en: Close explorer
sv: Stäng utforskaren

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: Write here…
sv: Skriv här...

en: Horizontal line
sv: Horisontell linje

en: Line break
sv: Linjebrytning

en: Undo
sv: Ångra

en: Redo
sv: Gör om

en: Reload the page
sv: Ladda om sidan

en: Reload saved content
sv: Ladda om sparat innehåll

en: Show latest content
sv: Visa senaste innehållet

en: Show error
sv: Visa fel

en: The editor just crashed. Content has been reset to the last saved version.
sv: Textredigeraren kraschade. Innehållet har återställts till den senaste sparade versionen.

en: Dashboard
sv: Instrumentpanel

en: Menu
sv: Meny

en: Add another
sv: Lägg till ytterligare

en: Move up
sv: Flytta upp

en: Move down
sv: Flytta ner

en: Explorer
sv: Utforskare

en: Internal link
sv: Intern länk

en: External link
sv: Extern länk

en: Email link
sv: E-postlänk

en: 
            There is one match
         | 
            There are %(counter)s matches
sv[0]: 
    Det finns en träff
sv[1]: 
    Det finns %(counter)s träffar

en: Choose
sv: Välj

en: Choose a page
sv: Välj en sida

en: 
                    Only pages of type "%(type)s" may be chosen for this field. Search results will exclude pages of other types.
                     | 
                    Only the following page types may be chosen for this field: %(type)s. Search results will exclude pages of other types.
sv[0]: 
    Bara sidor av typen "%(type)s" kan väljas för detta fält. Sökresultat kommer exludera sidor av andra typer.
sv[1]: 
    Bara följande sidtyper kan väljas för detta fält: %(type)s. Sökresultat kommer exludera sidor av andra typer.

en: Add an email link
sv: Lägg till e-postlänk

en: Insert link
sv: Infoga länk

en: Add an external link
sv: Infoga extern länk

en: Collection privacy
sv: Sekretess för samlingar

en: This collection has been made private by a parent collection.
sv: Denna samling har gjorts privat p.g.a. en huvudsamling.

en: You can edit the privacy settings on:
sv: Du kan editera sekretessinställningarna på:

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
sv: Sekretessinställningarna bestämmer vem som kan se dokument i den här samlingen.

en: Save
sv: Spara

en: Privacy
sv: Sekretess

en: Public
sv: Publik

en: Private
sv: Privat

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
sv: Denna kollektion kan inte raderas, eftersom den inte är tom. Den innehåller:

en: Name
sv: Namn

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
sv: Inga kollektioner har skapats. Varför inte <a href="%(add_collection_url)s">skapa en</a>?

en: Add %(label)s
sv: Lägg till %(label)s

en: Yes, delete
sv: Ja, radera

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
sv: Välkommen till %(site_name)s Wagtail CMS

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
sv: Detta är din instrumentbräda där hjälpsam information om innehållet du skapat kommer att visas.

en: Pages awaiting moderation
sv: Sidor som väntar på moderation

en: Title
sv: Titel

en: Parent
sv: Topp

en: Type
sv: Typ

en: Edited
sv: Editerad

en: Edit this page
sv: Editera denna sida

en: Approve
sv: Godkänn

en: Reject
sv: Avvisa

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: %(time_period)s ago
sv: %(time_period)s sedan

en: Your most recent edits
sv: Dina senaste editeringar

en: Date
sv: Datum

en: Draft
sv: Utkast

en: Live
sv: Publicerad

en: Site summary
sv: Sajtsammanställning

en: 
            <span>%(total)s</span> Page
         | 
            <span>%(total)s</span> Pages
sv[0]: 
            <span>%(total)s</span> Sida
sv[1]: 
            <span>%(total)s</span> Sidor

en: Sign in
sv: Logga in

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
sv: Ditt %(username_field)s och lösenord matchade inte. Vänligen försök igen.

en: Sign in to Wagtail
sv: Logga in till Wagtail

en: Forgotten it?
sv: Glömt det?

en: Signing in…
sv: Loggar in...

en: The page "%(title)s" has been approved.
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänd.

en: You can view the page here:
sv: Du kan se sidan här:

en: The page "%(title)s" has been approved
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänd

en: Hello %(username)s,
sv: Hej %(username)s,

en: Edit your notification preferences here:
sv: Editera dina notisinställningar här:

en: The page "%(title)s" has been rejected.
sv: Sidan "%(title)s" har blivit avvisad.

en: You can edit the page here:
sv: Du kan editera sidan här:

en: The page "%(title)s" has been rejected
sv: Sidan "%(title)s" har blivit avvisad

en: The page "%(page)s" has been submitted for moderation by %(editor)s.
sv: Sidan "%(page)s" har lämnats in för moderation av %(editor)s.

en: You can preview the page here:
sv: Du kan förhandsgranska sidan här:

en: The page "%(page)s" has been submitted for moderation
sv: Sidan "%(page)s" har lämnats in för moderering

en: Page privacy
sv: Sidsekretess

en: This page has been made private by a parent page.
sv: Denna sida har gjorts privat p.g.a. en huvudsida.

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
sv: Ändring av sekretessinställningar påverkar även alla undersidor till denna sida.

en: Edit lock
sv: Editera lås

en: Locked
sv: Låst

en: Unlocked
sv: Olåst

en: Create a page in %(title)s
sv: Skapa en sida i %(title)s

en: Create a page in
sv: Skapa en sida i

en: Choose which type of page you'd like to create.
sv: Välj vilken typ av sida du skulle vilja skapa

en: Pages using %(page_type)s
sv: Sidor som använder %(page_type)s

en: Delete %(title)s
sv: Radera %(title)s

en: Are you sure you want to delete this page?
sv: Är du säker på att du vill radera denna sida?

en: 
                        This will also delete one more subpage.
                     | 
                        This will also delete %(descendant_count)s more subpages.
sv[0]: 
                        Detta kommer också radera ytterligare en undersida.
sv[1]: 
                        Detta kommer också radera ytterligare %(descendant_count)s undersidor.

en: Yes, delete it
sv: Ja, ta bort

en: No, don't delete it
sv: Nej, ta inte bort

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
sv: Alternativt kan du <a href="%(unpublish_url)s">avpublicera sidan</a>. Detta tar bort sidan från webbplatsen och du kan redigera eller publicera den igen senare.

en: Move %(title)s
sv: Flytta %(title)s

en: Move
sv: Flytta

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
sv: Är du säker på att du vill flytta sidan till '%(title)s'?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
sv: Är du säker på att du vill flytta sidan och alla dess undersidor till '%(title)s'?

en: Yes, move this page
sv: Ja, flytta sidan

en: Unpublish %(title)s
sv: Avpublicera %(title)s

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Are you sure you want to unpublish this page?
sv: Är du säker på att du vill avpublicera denna sida?

en: 
                        This page has one subpage. Unpublish this too
                     | 
                        This page has %(live_descendant_count)s subpages. Unpublish these too
sv[0]: 
                        Den här sidan har en undersida. Avpublicera den också
sv[1]: 
                       Den här sidan har %(live_descendant_count)s undersidor. Avpublicera dessa också

en: Yes, unpublish it
sv: Ja, avpublicera den

en: No, don't unpublish
sv: Nej, avpublicera inte

en: Pages using %(page_class_verbose_name)s
sv: Sidor som använder %(page_class_verbose_name)s

en: Pages using
sv: Sidor som använder

en: Copy %(title)s
sv: Kopiera %(title)s

en: Copy
sv: Kopiera

en: Copy this page
sv: Kopiera denna sida

en: New %(page_type)s
sv: Nya %(page_type)s

en: New
sv: Ny

en: Saving…
sv: Sparar...

en: Save draft
sv: Spara utkast

en: Publishing…
sv: Publicerar...

en: Publish
sv: Publicera

en: Submit for moderation
sv: Lämna in för moderering

en: This page has unsaved changes.
sv: Den här sidan har osparade ändringar.

en: Editing %(page_type)s: %(title)s
sv: Editerar %(page_type)s: %(title)s

en: Editing %(page_type)s <span>%(title)s</span>
sv: Editerar %(page_type)s <span>%(title)s</span>

en: Page locked
sv: Sida låst

en: Replace current draft
sv: Ersätt existerande utkast

en: Publish this revision
sv: Publicera denna revision

en: Last modified: %(last_mod)s
sv: Senast modifierad: %(last_mod)s

en: by %(modified_by)s
sv: av %(modified_by)s

en: Revisions
sv: Revisioner

en: Exploring %(title)s
sv: Utforskar %(title)s

en: Drag
sv: Dra

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: 
                                The root level is where you can add new sites to your Wagtail installation. Pages created here will not be accessible at any URL until they are associated with a site.
sv: 
                                Rotnivån är där du kan lägga till nya sajter till din Wagtail installation. Sidor skapade här är inte tillgängliga på någon URL innan de har associerats till en sajt.

en: Configure a site now.
sv: Konfigurera en sajt nu.

en: 
                                If you just want to add pages to an existing site, create them as children of the homepage instead.
sv: 
                                Om du bara vill skapa en sida till en befintlig sajt, skapa dem som barn till hemsidan istället.

en: 
                            Pages created here will not be accessible at any URL. To add pages to an existing site, create them as children of the homepage.
sv: 
                            Sidor skapade här är ej tillgängliga på någon URL. För att skapa en sida till en existerande sajt, skapa dem som undersidor till hemsidan.

en: 
                            There is no site set up for this location. Pages created here will not be accessible at any URL until a site is associated with this location.
sv: 
                            Det finns ingen sajt uppsatt för denna plats. Sidor som skapas här är inte tillgängliga på någon URL förrän en sajt är associerad med den här platsen.

en: 
                            There is no site record for this location. Pages created here will not be accessible at any URL.
sv: 
                            Det finns ingen sajt uppsatt för denna plats. Sidor som skapas här är inte tillgängliga på någon URL.

en: No pages have been created at this location.
sv: Inga sidor har skapats på denna plats

en: Why not <a href="%(add_page_url)s">create one</a>?
sv: Varför inte <a href="%(add_page_url)s">skapa en</a>?

en: This page is locked to further editing
sv: Den här sidan är låst för fortsatt editering

en: Explore subpages of '%(title)s'
sv: Utforska undersidor till '%(title)s'

en: Explore
sv: Utforska

en: Explore child pages of '%(title)s'
sv: Utforska undersidor till '%(title)s'

en: Add a child page to '%(title)s'
sv: Lägg till en undersida till '%(title)s'

en: Add child page
sv: Lägg till undersida

en: Sites menu
sv: Sajtmeny

en: 
            Page %(page_number)s of %(num_pages)s.
sv: 
            Sida %(page_number)s av %(num_pages)s.

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: This page is protected from public view
sv: Denna sida är skyddad från att synas publikt

en: Disable ordering of child pages
sv: Inaktivera sortering av undersidor

en: Order
sv: Ordning

en: Enable ordering of child pages
sv: Aktivera sortering av undersidor

en: Select a new parent page for %(title)s
sv: Välj en ny topp-sida för %(title)s

en: Select a new parent page for <span>%(title)s</span>
sv: Välj en ny topp-sida för <span>%(title)s</span>

en: Preview error
sv: Fel under förhandsgranskning

en: 
                    Impossible to preview this page, some errors are remaining.
                    Please close this tab, edit the page to fix these errors,
                    then use preview again.
sv: 
    Omöjligt att förhandsgranska den här sidan, några fel återstår. Vänligen stäng den här fliken, redigera sidan för att åtgärda felen och klicka därefter på förhandsgranska igen.

en: Close
sv: Stäng

en: Comparing %(title)s
sv: Jämför %(title)s

en: Comparing
sv: Jämför

en: View revisions
sv: Se revisioner

en: Fields
sv: Fält

en: Changes
sv: Ändringar

en: 
                                                                Moved down 1 place.
                                                             | 
                                                                Moved down %(counter)s places.
sv[0]: 
                                                                Nerflyttad 1 plats.
sv[1]: 
                                                                Nedflyttad %(counter)s platser.

en: 
                                                                Moved up 1 place.
                                                             | 
                                                                Moved up %(counter)s places.
sv[0]: 
                                                                Uppflyttad 1 plats.
sv[1]: 
                                                                Uppflyttad %(counter)s platser.

en: There are no differences between these two revisions
sv: Det finns ingen skillnad mellan dessa två revisioner

en: Unschedule Revision %(revision.id)s for %(title)s
sv: Ej schemalagd revision %(revision.id)s för %(title)s

en: Unschedule
sv: Schemalägg inte

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
sv: Är du säker på att du vill radera denna revision?

en: Yes, unschedule
sv: Ja, ta bort schemaläggning

en: No, don't unschedule
sv: Nej, behåll schemaläggning

en: Revisions of %(title)s
sv: Revisioner utav %(title)s

en: Revisions of
sv: Revisioner av

en: Revision date
sv: Revisionsdatum

[ctx: points to a user who created a revision]
en: by
sv: av

en: Current draft
sv: Nuvarande utkast

en: Live version
sv: Publicerad version

en: Scheduled for
sv: Schemalagd till

en: Review this revision
sv: Granska denna revision

en: Compare with previous revision
sv: Jämför med föregående revision

en: Cancel scheduled publish
sv: Avbryt schmalagd publicering

en: No revisions of this page exist
sv: Inga revisioner av den här sidan existerar

en: No revision of this page exist
sv: Ingen revision av den här sidan existerar

en: 
                    There is one matching page
                 | 
                    There are %(counter)s matching pages
sv[0]: 
                    Det finns en matchande sida
sv[1]: 
                    Det finns %(counter)s matchande sidor

en: Page types
sv: Sidtyper

en: Sorry, no pages match <em>"%(query_string)s"</em>
sv: Ledsen, inga sidor matchar <em>"%(query_string)s"</em>

en: Enter a search term above
sv: Ange en sökterm ovan

en: No pages use
sv: Inga sidor använder

en: Collection
sv: Samling

en: Root
sv: Rot

en: Home
sv: Hem

en: All collections
sv: Alla samlingar

en: January
sv: Januari

en: February
sv: Februari

en: March
sv: Mars

en: May
sv: Maj

en: June
sv: Juni

en: July
sv: Juli

en: August
sv: Augusti

en: October
sv: Oktober

en: Sunday
sv: Söndag

en: Monday
sv: Måndag

en: Tuesday
sv: Tisdag

en: Wednesday
sv: Onsdag

en: Thursday
sv: Torsdag

en: Friday
sv: Fredag

en: Saturday
sv: Lördag

en: Sun
sv: Sön

en: Mon
sv: Mån

en: Tue
sv: Tis

en: Wed
sv: Ons

en: Thu
sv: Tor

en: Fri
sv: Fre

en: Sat
sv: Lör

en: Edit your account
sv: Editera ditt konto

en: Account settings
sv: Kontoinställningar

en: Log out
sv: Logga ut

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
sv: Sida %(page_num)s av %(total_pages)s.

en: Other searches
sv: Andra sökningar

en: You are using an <strong>outdated</strong> browser not supported by this software. Please <a href="http://browsehappy.com/">upgrade your browser</a>.
sv: Du använder en <strong>utdaterad</strong> webbläsare som ej stöds av denna mjukvara. Vänligen <a href="http://browsehappy.com/">uppgradera din webbläsare</a>.

en: 
                Javascript is required to use Wagtail, but it is currently disabled.<br />
                Here are the <a href="http://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noopener">instructions how to enable JavaScript in your web browser</a>.
sv: 
                Javascript krävs för att använda Wagtail, men är för tillfället avstängt.<br />
                Här finns <a href="http://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noopener">instruktioner om hur man slår på JavaScript i din webbläsare</a>.

en: Go to Wagtail admin interface
sv: Gå till Wagtail admingränssnitt

en: Add a child page
sv: Lägg till en undersida

en: Show in Explorer
sv: Visa i utforskaren

en: Catalan
sv: Katalanska

en: German
sv: Tyska

en: Greek
sv: Grekiska

en: English
sv: Enelska

en: Spanish
sv: Spanska

en: Finnish
sv: Finska

en: French
sv: Franska

en: Galician
sv: Galiciska

en: Indonesian
sv: Indonesisk

en: Icelandic
sv: Isländska

en: Italian
sv: Italienska

en: Korean
sv: Koreanska

en: Lithuanian
sv: Litauiska

en: Norwegian Bokmål
sv: Norska Bokmål

en: Netherlands Dutch
sv: Nederländska

en: Persian
sv: Persiska

en: Polish
sv: Polska

en: Brazilian Portuguese
sv: Brasiliansk portugisiska

en: Portuguese
sv: Portugisiska

en: Romanian
sv: Romänska

en: Russian
sv: Ryska

en: Swedish
sv: Svenska

en: Slovak
sv: Slovakiska

en: Ukrainian
sv: Ukrainska

en: Chinese (China)
sv: Kinesiska

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
sv: Ledsen, du har inte rättigheter att tillträda detta område.

en: Your password has been changed successfully!
sv: Ditt lösenord har framgångsrikt uppdaterats!

en: Your email has been changed successfully!
sv: Din e-postadress har ändrats!

en: Your preferences have been updated.
sv: Dina inställningar har uppdaterats.

en: Your preferences have been updated successfully!
sv: Dina inställningar har uppdaterats!

en: You have been successfully logged out.
sv: Du har framgångsrikt loggats ut.

en: Collections
sv: Samlingar

en: Add a collection
sv: Lägg till en samling

en: Add collection
sv: Addera samling

en: Collection '{0}' created.
sv: Samling '{0}' skapad.

en: Collection '{0}' updated.
sv: Samling '{0}' uppdaterad.

en: The collection could not be saved due to errors.
sv: Samlingen kunde inte sparas pga fel.

en: Delete collection
sv: Radera samling

en: Collection '{0}' deleted.
sv: Samling '{0}' raderad.

en: Are you sure you want to delete this collection?
sv: Är du säker på att du vill radera denna samling?

en: Editing
sv: Editerar

en: Page '{0}' created and scheduled for publishing.
sv: Sida '{0}' skapad och schemalagd för publicering.

en: View live
sv: Visa publicerad

en: Page '{0}' created and published.
sv: Sida '{0}' skapad och publicerad.

en: Page '{0}' created and submitted for moderation.
sv: Sida '{0}' skapad och inlämnad för moderering.

en: View draft
sv: Se utkast

en: Failed to send notifications to moderators
sv: Misslyckades att skicka notifiering till moderatorer

en: Page '{0}' created.
sv: Sida '{0}' skapad.

en: The page could not be created due to validation errors
sv: Sidan kunde ej bli skapad p.g.a. valideringsfel

en: Revision from {0} of page '{1}' has been scheduled for publishing.
sv: Revisionen {0} av sida '{1}' har blivit schemalagd för publicering.

en: Page '{0}' is live and this revision has been scheduled for publishing.
sv: Sidan '{0}' är uppdaterad and och den här revisionen har blivit schemalagd för publicering.

en: Page '{0}' has been scheduled for publishing.
sv: Sida '{0}' har blivit schemalagd för publicering.

en: Revision from {0} of page '{1}' has been published.
sv: Revisionen {0} av sida '{1}' har blivit publicerad.

en: Page '{0}' has been published.
sv: Sida '{0}' har blivit publicerad.

en: Page '{0}' has been submitted for moderation.
sv: Sida '{0}' har blivit inlämnad för moderering.

en: Page '{0}' has been replaced with revision from {1}.
sv: Sida '{0}' har blivit ersatt med revision {1}.

en: Page '{0}' has been updated.
sv: Sida '{0}' har blivit uppdaterad.

en: The page could not be saved as it is locked
sv: Sidan kunde inte sparas eftersom den är låst

en: The page could not be saved due to validation errors
sv: Sidan kunde inte sparas p.g.a. valideringsfel

en: Compare with live version
sv: Jämför med den publicerade versionen

en: This page is currently awaiting moderation
sv: Sidan väntar på moderering

en: Page '{0}' deleted.
sv: Sida '{0}' raderad.

en: Page '{0}' unpublished.
sv: Sida '{0}' opublicerad.

en: Page '{0}' moved.
sv: Sida '{0}' flyttad.

en: Page '{0}' and {1} subpages copied.
sv: Sida '{0}' och {1} undersida kopierad.

en: Page '{0}' copied.
sv: Sida '{0}' kopierad.

en: The page '{0}' is not currently awaiting moderation.
sv: Sidan '{0}' väntar för närvarande inte på moderering.

en: Page '{0}' published.
sv: Sida '{0}' publicerad.

en: Failed to send approval notifications
sv: Misslyckades att skicka godkännande notifieringar

en: Page '{0}' rejected for publication.
sv: Sida '{0}' avvisad för publicering.

en: Failed to send rejection notifications
sv: Misslyckades att skicka nekande notifieringar

en: Page '{0}' is now locked.
sv: Sida '{0}' är nu låst.

en: Page '{0}' is now unlocked.
sv: Sida '{0}' är nu olåst.

en: You are viewing a previous revision of this page from <b>%(created_at)s</b> by %(user)s
sv: Du tittar på en tidigare revision av sidan från <b>%(created_at)s</b> av %(user)s

en: Earliest
sv: Tidigast

en: Latest
sv: Senast

en: revision {0} of "{1}"
sv: revision {0} av "{1}"

en: Revision {0} of "{1}" unscheduled.
sv: Revision {0} av "{1}" ej schemalagd.

en: Edit '{title}'
sv: Editera '{title}'

en: Preview draft version of '{title}'
sv: Förhandsgranska utkastversion av '{title}'

en: View live version of '{title}'
sv: Visa den publicerade versionen av '{title}'

en: Add a child page to '{title}'
sv: Lägg till en undersida till '{title}'

en: More
sv: Mer

en: View more options for '{title}'
sv: Se fler alternativ för '{title}'

en: Move page '{title}'
sv: Flytta sida '{title}'

en: Copy page '{title}'
sv: Kopiera sida '{title}'

en: Delete page '{title}'
sv: Radera sida '{title}'

en: Unpublish page '{title}'
sv: Avpublicera sida '{title}'

en: View revision history for '{title}'
sv: Se revisionshistorik för '{title}'

en: Set profile picture
sv: Ange profilbild

en: Change your profile picture
sv: Ändra profilbild

en: Change the email address linked to your account.
sv: Ändra e-postadressen som är länkad till ditt konto.

en: Change the password you use to log in.
sv: Byt lösenordet du använder för att logga in

en: Choose which email notifications to receive.
sv: Välj vilka e-postnotiser du vill ta emot

en: Language preferences
sv: Språkpreferens

en: Choose the language you want to use here.
sv: Välj det språk du vill använda här.

en: Current Time Zone
sv: Aktuell tidszon

en: Choose your current time zone.
sv: Välj din nuvarande tidszon

en: Heading {level}
sv: Titel {level}

en: Bulleted list
sv: Punktlista

en: Numbered list
sv: Numrerad lista

en: Bold
sv: Fetstil

en: Italic
sv: Kursiv

en: Link
sv: Länk

en: Choose an item
sv: Välj ett objekt

en: Choose another item
sv: Välj ett annat objekt

en: Clear choice
sv: Rensa val

en: Edit this item
sv: Editera objektet

en: Choose another page
sv: Välj annan sida
